Sayfalar

Ne Aramıştınız?

16.01.2009

Gazzedeki Kardeşlerimize Okunacak Dua

Bu gün; Gazzede mazlumlar için dua metni,dünya müslümanlarına dua,müslümanlar icin dua,zulüm altındaki müslümanlara dua,zulüm altındaki gazzedeki müslümanlar için dua,zulme uğrayan müslümanlara dua için buradayız,gazzede zulüm gören müslümanlar için dualar paylaşacağız.
Gazzedeki Kardeşlerimize Okunacak Dua
Gazzedeki Müslüman Kardeşlerimize Okunacak Dua

"Euzubillâh, Euzubillâh... Hûda'ya şükr-i bîhad, lâi-lâhe illallah! El-melikü'l-Hakku'l-mülân! Muhammedü'r Resulullah, Sadıkü'l-Va'dül emin! İnnâ Fetahnâ leke fethan mübinâ ve yensurekallâhu nasran azîzâ!"

"Ey padişah-ı halifetullah, el-islâmu aleyke avnullah! Sensin haris-ı dîn-i mübîn, harîs-i Şeriatullah! Uğrun açık olsun ey Padişahım Emr-i ikbâlin mecid! Hûda kılıcını keskin eylesin, nur-ı şan satvetine gün gibi medît! Rûh-ı pâk-ı Fahr-i âlemi hoşnut etsin, Hak gazay-ı ekberin etsin mübarek ve saîd"


Allahım! İslâm’a ve müslümanlara yardım eyle. Devletimizi, milletimizi, ülkemizi ve tüm İslâm âlemini her türlü tehlikeden, düşmanların istediği şekilde bölünüp parçalanmaktan muhafaza eyle. Birlik-beraberlik içinde yaşamayı bütün müslümanlara nasip eyle ya Rabbi!

Peygamberimiz, “Herkes hata eder; hata edenlerin en hayırlısı, hatasını bilen ve tevbe edendir” buyuruyor. Sana yalvarıyoruz, bizleriaffeyle Allah’ım!

Ey bağışlaması bol olan Rabbim! Sen affedicisin, affı seversin. Şu mübarek gece hürmetine; bizleri ve ümmet-i Muhammed’i affeyle. Rahmetinden, nimetinden, bereketinden, mahrum etme. Ülkemize, tüm İslâm âlemine; hassatsen şu merasimleri kendileri için tertip ettiğimiz Filistin ve Gazze’deki din kardeşlerimize merhametinle muamele eyle. Bütün kaza, bela ve musibetlerden, özellikle düşman istilasından muhafaza eyle. Gazze’deki din kardeşlerimizi içinde bulundukları sıkıntılardan kurtarıver ya Rabbi!

Gazze’de ve Filistin’de yaşayan kardeşlerimizi, araslarındaki bölünmüşlüğü ortadan kaldırmaya muvaffak eyle. Birbirleriyle kardeş olarak, dayanışma içinde olmalarını kendilerine ve cümlemize nasip eyle. Aziz Peygamberimiz, ümmetine dış düşmanların zarar veremeyeceğini, asıl zararın bölünmek, parçalanmak ve birbirine düşmek olduğunu bildiriyor. Onun bu kutlu ikazına uymayı bütün müslümanlara lutfeyle yâ Rabbi. Bütün müslümanlara, geleceklerini unutmadan yaşamayı, başa gelen musibetlerden ibret almayı; nefislere ve şeytana uymadan, düşmanlara kanmadan birlik ve beraberliğe yönelmeyi, zalimler karşısında mansur ve muzaffer olmamızı nasip eyle ya Rabbi!

Filistin’deki, Gazze’deki, dünyanın pek çok yerindeki din kardeşlerimizi savaştan ve kargaşadan, ülkemizi de terör belasından muhafaza eyle ya Rabbi!

Resûlümüz Efendimiz, müminleri bir vücuda benzetmekte, vücuttaki bir âzânın ızdırabından diğer âzâların da ızdırap çektiğini bildirmektedir. Ulu Rabbimiz! mümin kardeşlerimizin, hatta inancı ne olursa olsun, tüm insanların çektiği ıztıraptan etkilenen sâlih kullarından olmayı bizlere nasip eyle!

İstanbul Müftülüğümüzün organizesinde, Gazze’de şehit olan din kardeşlerimiz için İstanbul’daki Kuran Kurslarımızda ve şu vakitte tüm camilerimizde okunan binlerce hatmi şerifleri dergâh-ı ulûhiyyetinde kabul eyle. Hâsıl olan sevabı evvela sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın mübarek rûhu saadetlerine hediye eyledik vasıl eyle.

Diğer peygamberlerin, âlimlerin, sâlihlerin ve tüm şehitlerimizin ruhlarına vasıl eyle.

Okunan hatm-i şeriflerin sevasını, dinimize devletimize ve milletimize hizmet eden geçmişlerimize; hâssaten Gazze’de ve dünyanın başka yerlerinde şehit düşen kadın, erkek, çocuk ve yaşlı bütün din kardeşlerimizin ruhuna vasıl eyle. Onları cennetine kabul, Resûlullah Efendimize enîsü yoldaş eyle.

Gazze’de ve diğer bilâd-ı İslâm’da çekilen ıztıraba ve felakete şahit olan, evi yıkılan işyeri zarar gören, azalarını ve sevdiklerini kaybeden kardeşlerimize ecir, sabır, sağlık, barış ve huzur ihsan eyle.
Âdil bir barış için çalışanlara yardım eyle. Şu nâçiz ellerimizi huzurundan boş çevirme ya Rabbi! Amin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum İçin Teşekkürler...