Sayfalar

Ne Aramıştınız?

18.12.2016

Kürtaj Yaptıranın Günahı Affedilir mi?

Soru : Kürtajın günahı nedir?,40 günlük cenini kürtajla aldırmanın hükmü nedir?,Kürtajın günahı nasıl affedilir?,Kürtaj yaptıran affedilir mi?,Bebek aldırmak günah mı Nihat HATİPOĞLU?,Bebek aldırmanın günahı diyanet,Kürtaj günah mı Mustafa KARATAŞ,Kürtaj günah mı Cübbeli Ahmet Hoca?
Kürtaj Yaptiran kişinin günahı af olur mu
Kürtaj Yaptıranın Günahı Affedilir mi? 
Cevap : Kürtaj yaptırmak insalık suçudur,ayrıca Allah katında da büyük günahtır,mecbur kalınmadıkça kürtaj yaptırmamak gerekir,mecburiyetten kasıt örneğin tecavüz sonucu oluşan gebelikte yaklaşık 1.5 ay(42 gün) geçirmemek koşulu ile kürtaj yapılabilir.

Bazı İslâm hukukçularına göre de cenin üzerine 42 gün geçmeden evvel kürtaj yapılabilir. 42 gün diyoruz; çünkü Müslim'in rivayetine göre nutfe üzerine 42 gün geçtikten sonra Cenabı Allah bir melek gönderir, ona biçim verir, kulak ve gözünü yapmaya başlar. Yani cenin üzerine 42 gün geçerse o artık şekillenme sürecine girdiği için müdahale etmek caiz değildir.


Allah C.C affedicidir,öncelikle içten ve samimi bir şekilde tevbe etmelisiniz ve ayrıca tövbenize sadık kalmanız gerekir. Bir cana kıydığınız için de "gurre" isimli bir bedel ödemelisiniz. Gurre yaklaşık iki yüz gram altın olarak belirlenebilir,durumunuz müsait değilse verebileceğiniz kadar verebilirsiniz.Siz hariç bu altını o çocuk yaşayacak olsaydı ona mirasçı olacak kimler varsa onlara vermelisiniz.Onun varisçisi olacak kimseler mesela babası,babası böyle bir şey istemiyorsa o miktarı çocuklarla alakalı bir hayır kurumuna bağışlayabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum İçin Teşekkürler...