Sayfalar

Ne Aramıştınız?

1.05.2014

Hastalıktan Kurtulmak İçin Okunacak Dua

Hastalıktan Kurtulmak İçin,Hastalara Okunacak Dua,Hastalık Duası,Şifa Duası,Hastalıklara Şifa Duası,Hastanın İyi Olması İçin Okunacak Dualar,Hastanın İyileşmesi İçin Okunacak Dua;

Hastalıktan Kurtulmak İçin Okunacak Dua
Hastalıklardan Kurtulmak İçin Okunacak Dualar

Eshâb-ı kirâmın büyüklerinden Osman bin Huneyf bildiriyor: İyi olması için duâ istiyen bir âmâya, abdest alıp, iki rekât namaz kılmasını, sonra “Allahümme innî es'elüke ve eteveccehü ileyke bi-Nebiyyike Muhammedin Nebiyyirrahme, yâ Muhammed innî eteveccehü bike ilâ Rabbî fî hâcetî-hâzihî, li taktıye-li, Allahümme şeffi'hü fiyye” (17) duâsını okumasını emretmiştir.

Eshâb-ı kirâm, bu duâyı hep okurdu. Bu duâda, dileğin kabûl edilmesi için, Muhammed aleyhisselâmı vesîle edilmektedir.
Bismillâhirrahmânirrahîm ve lâ-havle ve lâ-kuvvete illâ billâhil’ aliyyil’azîm. Duâsı da bütün hastalıklar için okunur. Derdlerden kurtulmak için ve murâda kavuşmak için beşyüz kerre okunur. Evvelinde ve âhirinde yüzer def’a salevât-ı şerîfe okuyup duâ etmelidir.
Hadîs-i şerîfde buyuruldu ki, “Bir hasta, ‘lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü minezzâlimîn’ i (15) kırk def'a okursa, şehîd olarak vefât eder. Şifâ bulursa, bütün günahları afv olur.”

Âişe vâlidemiz buyurdu ki, Resûlullahın bir yerinde ağrı olsa iki Kûl e’ûzü sûresini okuyup, mubârek avucuna üfler, elini ağrı olan yere sürerdi.

Bir gün iki gözü a’mâ bir kimse gelip, “yâ Resûlallah “sallallahü teâlâ aleyhi ve sellem” Allahü teâlâya duâ et, gözlerim açılsın,” dedi. 

Peygamberimiz, “Kusûrsuz bir abdest al! Sonra Yâ Rabbî! Sana yalvarıyorum. Sevgili Peygamberin Muhammed aleyhisselâmı araya koyarak, senden istiyorum. Ey çok sevdiğim Peygamberim Muhammed aleyhisselâm! Seni vesîle ederek, Rabbime yalvarıyorum.Senin hâtırın için kabûl etmesini istiyorum.Yâ Rabbî! Bu yüce Peygamberi bana şefâatcı eyle! Onun hurmetine duâmı kabûl et!” duâsını okumasını söyledi. Adam, abdest alıp duâ etti. Hemen gözleri açıldı. Bu duâyı Müslümanlar, her zaman okumuşlar ve maksadlarına kavuşmuşlardır.


Hastalıktan Kurtulmak İçin Bir Diğer Dua;

Rasûlullah(s.a.v)Efendimiz bir hastaya uğradığı zaman veya kendisine bir hasta getirildiği zaman şu duayı okurdu:
Allâhümme ezhibil-be’se Rabben-nâsi veşfi fe-enteş-şâfî lâ şifâe illâ şifâüke şifâen lâ yuğâdiru sekamen.

Meali:Ey insanların Rabbi!Acıyı gider,şifa ver,şifa veren sensin.Senin şifandan başka şifa yoktur.Senden hiçbir hastalığı hariç tutmayan şifa istiyoruz.(Tirmizi-Buhari)


Ağrıyan yere eli koyup üç defa “Bismillah”ve yedi defa da şu dua okunur:


Bismillâh eûzü bi-izzetillâhi ve kudratihî min şerri mâ ecidü ve ühâziru.

Meali:Duyduğum ve korktuğum acının şerrinden Allah’ın izzet ve kudretine sığınırım.

Rasûlullah(s.a.v)Efendimiz buyurdu ki:

”Bir hastayı ziyaret ettiğin zaman dua etmesi için ona rica et.Çünkü onun duası meleklerin duası gibidir.”

Bismilllâhi erkîke min külli şey’in yü’zike min şerri külli nefsin ev aynin ev hâsidin,Allâhu yeşfîke,bismillâhi erkîke.
Meali:Sana eziyet veren her şeyden,her kıskanç nefisten veya gözden Allah’ın ismiyle sana afiyet dilerim.Allah sana şifa versin.Allah’ın ismiyle sana afiyet dilerim.

Allah yar ve yardımcınız olsun...Rabbim okuduğumuz tüm duaları kabul etsin inşallah!

3 yorum:

 1. HASTALARA ŞİFA11 Nisan 2015 19:13

  ÖZELLİKLE DOMUZ GRİBİNİN KOL GEZDİĞİ BAHAR AYINDA OKUMANIN ÇOK FAYDASI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM

  YanıtlaSil
 2. hastalıktan kurtuldum çok şükür25 Nisan 2017 23:39

  Allah razı olsun çok güzel dualar,Allah tüm hastalara acil şifalar versin inşallah.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hastaliginiz neydi okuduğunuz dua hangisiydi

   Sil

Yorum İçin Teşekkürler...