Sayfalar

Ne Aramıştınız?

27.07.2014

Arefe Günü Cinsel İlişki-Cima Olur mu?

Sizden Gelen Sorular : Arefeyi bayrama bağlayan gece cinsi münasebet olur mu?,Arefe Günü Cinsel İlişki Günah mıdır?,Arefe Günü Cima Edilir mi?,Arife Günü Cinsel Münasebet(Cima) Yapılır mı?,Arefe Günü Cima Yapmak Haram mıdır?,Arefe Günü Cima(Cinsel İlişki) Caiz midir?

arefe günü cinsel ilişki
Arefe Günü Cinsel İlişki-Cima  Olur mu?
Ramazan ve Kurban bayramları gibi dini bayramlarda veya cuma gecesi, Ramazan geceleri gibi mübarek gecelerde eşler arasında cinsel ilişki yasak değildir. Eşler arasında cinsel ilişkinin yasak olduğu dönemler; bayanların adetli veya lohusa olduğu günler, hac ve umre için ihramlı bulunulan günler ve itikâfta bulunulan günlerdir. Bunların haricinde cinsel ilişki için herhangi bir “özel gün” yasağı yoktur.
Bunda bir günah yoktur. Fakat bu vakitlerin gözetilmesi zararlı olmaz, faydalı olur. Geceyi ibadetle geçirmek daha güzel olsa gerek.

Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri Marifetname isimli eserinde cima yani cinsi münasebet vakitlerinden bahsederken şöyle demektedir:

Ramazan bayramı gecesi yapılan cimadan çocuk olursa, ana babasına asi olur.
Kurban bayramı gecesi yapılan cimadan çocuk olursa, altı ve ya dört parmaklı olur.
Berat gecesi yapılan cimadan çocuk olursa, kötü huylu olur.

İLAVE BİLGİ İÇİN:

Cima Ne Demektir?,Cima Nasıl Yapılmalıdır?(Cima yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?)

- Cima Duası(Eşlerin Cinsel İlişkiden Önce Okunacak Dua)


9 yorum:

 1. erzurum dadaşlarından....9 Ekim 2014 18:12

  eşler arasında cima yasak değil diye biliyorum,ama çokta ehfam yapacaksanız arefe günü cinsel ilişki yaşamazsınız olur biter

  YanıtlaSil
 2. olurmu arkadaş arefe günü bile sabredemeyip uçkuruna sahip çıkamayan zirzoplar var,nasıl bir toplumuz biz yaaa!

  YanıtlaSil
 3. Peki bişi sorcam Arife günü uyurken rüyada istemeden bazi cinsel bişi oldu sabah olunca hemen abdest aldik günah işlemiş olurmuyuz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayır günah işlemiş olmazsınız,çünkü rüya görmüşsünüz,iradenizin dışında olmuş!Gusülünüzüde almışsınız hiç bir sorun yok...

   Sil
  2. Hayır günah işlemiş olmazsınız,çünkü rüya görmüşsünüz,iradenizin dışında olmuş!Gusülünüzüde almışsınız hiç bir sorun yok...

   Sil
 4. Ramazan bayramı gecesi yapılan cimadan çocuk olursa, ana babasına asi olur.
  Kurban bayramı gecesi yapılan cimadan çocuk olursa, altı ve ya dört parmaklı olur.
  Berat gecesi yapılan cimadan çocuk olursa, kötü huylu olur.

  bu yazdıklarınızın hadis veya ayet olarak kaynağı varmı?

  YanıtlaSil
 5. İbrahim Hakkı Hz.leri yazdıklarını iskembeyi kubradan atmamıştır. Herşey ayet hadis değildir. Hz Peygamber Efendimizin (SAV) 'in her günlük hareketi için bile düşünmek gerekir. Çünkü yürüyen Kuran'dir. O(SAV)'nun yolundan gidenlerde kendilerini terbiye edip O(SAV)'nun razı sekilde davranıp ona gore bilgileri paylaşırlar.

  YanıtlaSil

Yorum İçin Teşekkürler...