Aşure Günü Duası

Aşure Gününün Duası,Muharrem Ayı ve Aşure Günü,Muharremin 10 Günü Duası,Muharrem Günü Duası,Aşure Dua,Asure Gunu Duasi,Aşure Günü Okunacak Dua...Aşure Günü Duası:

Elhamdülillâhi Rabbil-âlemîn. Vessalâtü vesselâmü alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ecmaîn. Allahümme entel-ebediyyü'l-kadîm, el-hayyül-kerîm, el-hannân, el-mennân. Ve hâzihî senetün cedîdetün. 
Es'elüke fîhe'l-ısmete mineşşeytânirracîm, vel avne alâ hâzihin-nefsil-emmâreti bissûi vel-iştiğâle bimâ yukarribünî ileyke, yâ zel-celâli vel-ikrâm, birahmetike yâ erhamerrâhimîn. Ve sallallâhu ve selleme alâ seyyidinâ ve nebiyyinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ve ehl-i beytihî ecmaîn.

TÜRKÇE MANASI:

Hamd alemlerin  rabbi olan ALLAH'a mahsustur.Salatü Selam onun biricik resulü Efendimiz sav ve onun aline eshabına olsun.
Kendinden evvel hiçbir varlık olmayan.Varlığı,hayatı,kullarına keremi,ziyade merhameti,nimetler bağışlaması sonsuz ve devamlı olan sensin ALLAH'ım.
İşte bu yeni yıldır ki,bu yıl boyunca huzurundan kovulmuş şeytandan beni korumanı,daima kötülüğü emreden nefsime galip olmam için yardımını ve beni sana yaklaştıran işlerle meşgul olmamı,senden dilerim..ey celal ve ikram sahibi Allahım.
Ey erhamur rahim olan  rabbim rahmetinin bereketiyle duamızı kabul et...

Allahın selamı Hz. Muhammed Mustafa (sav)ın ve onun alinin ashabının ehli beytinin üzerine olsun..
Muharrem ayı nız ve Muharrem Orucu nuz mubarek olsun!

Yorumlar

  1. Allah razı olsun kaç zamandır bu duayı arıyordum sayenizde bulmuş oldum,aşure gününüz mubarek olsun!

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum İçin Teşekkürler...

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *