Sayfalar

Ne Aramıştınız?

19.02.2015

Saç Dökülmesine Karşı “Ya Kaviyy c.c” Esması

El Kaviyy Saç Dökülmesi,El Kaviyy Sırrı,El Kaviyy Fazileti,El Kaviyy Duası,El Kaviyy Anlamı,El Kaviyy Zikri,Saç Dökülmesine Karşı El-Kaviyy Esmasi...

Saç Dökülmesine Karşı El-Kaviyy Esmasi


EL-KAVİYY: Gücü ve kuvveti sınırsız olan,kendisini hiç bir şey aciz bırakmayan demektir.

El Kaviyy Esmasinin Ebced değeri ve zikir saati:EL-KAVİYY., isminin ebced değeri (117) adettir.Zikir saati Zühre, günü Cuma’dır.
El Kaviyy EsmasininÖzellikleri ve bazı faydaları:
Bu ismin zikri fetih için uygundur.İstanbulun fethinde bu ismin Fatih Sultan Mehmet tarafından da zikredildiği bilinmektedir.Yavuz Sultan Selim de Mısır’ın fethinde bu ismin zikrini yapmıştır.
Vücudun da takatsizlik veya kansızlık bulunan bir kimse, her gün(114) defa okuyarak bu ismin zikrine devam ederse zafiyeti ve kansızlığı gider,kuvveti yerine gelir.
Zayıf bir mazlum okusa zalimin zulmünden emin olur.
her gün evinden çıkmadan(126) defa okuyan kimse,bütün zahmet ve meşakatlerden kurtulur.İşleri kolayca yürür.Kalp ve ruh kuvveti kazanır.

Gücü ve kuvveti sonsuz olan,kendisini hiç bir şey aciz bırakmayan demektir.Cenab-ı Hakkı,ne yer yüzünde nede de gökyüzünde yarattığı hiç bir varlık asla aciz bırakamaz.Onun vermek istediğini engelleyecek veya vermek istemediğini verdirecek hiç bir güç kuvvet yoktur.

Saç dökülmesine karşı,saç dökülmesi yaşayan yada saç ve deri hastalıkları olanlar her gün 117 defa “Yâ Kaviyy Celle Celalühü “ diye zikrederse faydalı olacaktır.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum İçin Teşekkürler...