Sayfalar

Ne Aramıştınız?

22.11.2016

Adetliyken Cinsel İlişkiye Girmek Günah mı?

Sİzlerden Gelen Sorular : Adetliyken ilişkiye girmek neden günah?,Adetliyken ilişkiye girmek günahmı diyanet?,Adetliyken ilişkiye girmek günah mı-Nihat Hatipoğlu?,Adetliyken ilişkiye girmenin kefareti?,Adetliyken ilişkiye girmenin zararları?,Adetliyken sevişmek günahmı?,Adetliyken ilişkiye girmenin günahı,Adetliyken ilişkiye girmek abdest...

Adetliyken Cinsel İlişkiye Girmek Günah mi
Adetliyken Cinsel İlişkiye Girmek Günah mı?
Adet döneminde kadınların hormon değişimi nedeniyle cinsel isteği yükselebilir veya erkek, adetliyken ilişkiye girmek için talepte bulunabilir.Peki, dini açıdan adetliyken ilişkiye girmek günah mı? 

Kuran-ı Kerim bu konuya açıkça değinmektedir. Adetliyken ilişkiye girmek, İslami açıdan günahtır. Yani, Allah, bu dönemde evli çiftler arasında bile cinsel ilişkiyi yasaklamıştır. Bu yasağın sebebi, ruhsal ve fiziksel açıdan tıbbi olarak açıklanmıştır.

Bakara suresinin 222. ayetinde: Adetliyken ilişkiye girmek hakkında Kuran-ı Kerim’de Allah şöyle buyurmuştur: “Sana adet hakkında soru soruyorlar. De ki: O, sıkıntı verici bir durumdur; bu nedenle adet döneminde kadınlardan çekilin ve onlara temiz oluncaya kadar yaklaşmayın. Temizlendikleri zaman, Allah’ın size emrettiği yerden onlara varın…” 

Kadınların adet dönemlerinde cinsel ilişki çok ciddi sorunlara ve hastalıklara neden olur. Dinen de kadın adetli iken ilişkiye girmek haramdır. Kadınlar bu günlerinde vücuttaki zehirleri akıtmaktadırlar. İslamın bunu haram kılması insanın bedenen sağlıklı olması ve erkek ile kadın arasındaki sevgi ve saygının korunması içindir.
Zaten, adetliyken ilişki sırasında kadın kendini psikolojik açıdan rahat hissetmez. Hatta ilişki sonrasında daha çok kanama olur ve adet sancısı artar. Ayrıca, adet döneminde kadınlar mikroplara karşı savunmasız olurlar. Erkeğin, herhangi bir hastalığı varsa veya yeterince temiz değilse, kadın mikrop kapabilir. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum İçin Teşekkürler...